"Minden egyes fa ezer történetet mesél arról, hogy mi formálta a karakterét, mi sebezte meg a kérgét és a lényét, mi tette egyedivé."
<div class="body-2 mb-2 color-text-dark product-description fw-normal product-description-long" id="product-description" itemprop="description" style="box-sizing: border-box; font-family: Rubik, Roboto, " helvetica="" neue",="" arial,="" "noto="" sans",="" "liberation="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" line-height:="" 20px;="" color:="" rgb(41,="" 41,="" 41);="" position:="" relative;="" max-height:="" 1200px;="" overflow:="" hidden;="" transition:="" all="" 0.3s="" ease-in-out="" 0s;="" margin-bottom:="" 0.5rem="" !important;"="">A fák látszólag némán állnak a kertünkben, a parkban, az erdőben, pedig nem csak egymással kommunikálnak, felénk is jelzéseket küldenek. Ha odafigyelünk. Ha értjük a "nyelvüket". Bizonyos jelekkel értésünkre adják, milyen állapotban vannak, mire van szükségük. Milyen színűek a levelek? Foltosak-e? Mitől vastagszik meg a törzs egy része palack formájúra? Honnan tudjuk, hogy egy fa "szomjas" vagy "napszúrást" kapott? Aki értelmezni tudja a jeleket, az nemcsak egy számára eddig ismeretlen világba pillanthat be, de az is tudatosul benne, milyen sokat tehet a természet e csodálatos lényeinek egészségéért, a környezet- és természetvédelemért.
Peter Wohlleben (1964) gyermekkora óta természetvédőnek készült. Erdőgazdálkodást tanult, napjainkban az Eifel-hegységben irányít egy környezetbarát erdőgazdaságot. Számos tévéműsor vendége, népszerű előadó. A gyerekeknek szóló Érted a fák beszédét? Kalandozások az erdőben című kötettel együtt nyolc könyve olvasható magyarul.